Reconversie Spații Depozitare Piatra Roșie
FinisajeConform planuluiPiatra Roșie Storage SRL · Str. Pietrei Roșii nr. 155 · București Sud · Reconversie clădire
Nota șefului de șantier · Compartimentările sunt gata la nivelurile 1 și 2. Punerea în funcțiune a controlului de acces este în săptămâna de 21 septembrie. Se încadrează în termenul contractual.
Stadiu
- Stadiu după cost
- 83%
- Stadiu fizic (din șantier)
- 82%
- Timp scurs din grafic
- 82%
50 zile până la termenul de recepție, cu 666.750 lei încă de cheltuit.
De unde vine marja
| Marja din ofertă4.450.000 lei la 13,5% | 600.750 |
| +Marja pe dispozițiile aprobate6 aprobate · 143.949 vândute față de 126.750 cost | 17.199 |
| +Abatere de cost față de bugetul revizuitdepășiri și economii pe 15 articole de cost | 39.000 |
| = Marjă estimată14,3% din 4.593.949 lei | 656.949 |
Cele mai mari abateri
| 08 Tâmplărie exterioară și uși | (5.500) |
| 07 Termo și hidroizolații | 5.250 |
| 05 Confecții metalice | 8.000 |
| 02 Demolări și lucrări existente | 14.750 |
| 09 Finisaje | 20.000 |
Expuneri deschise
Detaliu pe articole de cost
Cost final estimat = cost la zi + rest pe contracte + buget necontractat + expunere pe dispoziții neaprobate + ajustare MP| Buget inițial | Dispoziții aprobate | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 Organizare de șantier | 384.250 | — | 384.250 | 131.750 | 321.750 | 62.500 | 384.250 | — | 84% | 86% |
| 02 Demolări și lucrări existente | 346.500 | — | 346.500 | 342.250 | 323.250 | 8.500 | 331.750 | 14.750 | 97% | 94% |
| 03 Betoane | 192.500 | 25.750 | 218.250 | 216.500 | 195.500 | 21.000 | 216.500 | 1.750 | 90% | 91% |
| 04 Zidării | 77.000 | — | 77.000 | 75.750 | 67.000 | 8.750 | 75.750 | 1.250 | 88% | 91% |
| 05 Confecții metalice | 231.000 | 33.750 | 264.750 | 256.750 | 237.000 | 19.750 | 256.750 | 8.000 | 92% | 93% |
| 06 Tâmplărie și mobilier | 77.000 | — | 77.000 | 76.750 | 50.500 | 26.250 | 76.750 | 250 | 66% | 65% |
| 07 Termo și hidroizolații | 231.000 | 11.500 | 242.500 | 237.250 | 197.500 | 39.750 | 237.250 | 5.250 | 83% | 81% |
| 08 Tâmplărie exterioară și uși | 269.500 | — | 269.500 | 275.000 | 216.750 | 58.250 | 275.000 | (5.500) | 79% | 75% |
| 09 Finisaje | 462.000 | 23.250 | 485.250 | 475.750 | 332.000 | 133.250 | 465.250 | 20.000 | 71% | 73% |
| 21 Stingere incendiu | 231.000 | — | 231.000 | 227.500 | 197.250 | 30.250 | 227.500 | 3.500 | 87% | 83% |
| 22 Instalații sanitare | 154.000 | — | 154.000 | 154.500 | 135.250 | 19.250 | 154.500 | (500) | 88% | 84% |
| 23 Instalații HVAC | 231.000 | — | 231.000 | 233.250 | 197.250 | 36.000 | 233.250 | (2.250) | 85% | 88% |
| 26 Instalații electrice | 539.000 | 23.250 | 562.250 | 566.500 | 488.250 | 78.250 | 566.500 | (4.250) | 86% | 84% |
| 31 Terasamente | 115.500 | — | 115.500 | 114.750 | 106.250 | 8.500 | 114.750 | 750 | 93% | 95% |
| 32 Amenajări exterioare | 308.000 | 9.250 | 317.250 | 321.250 | 204.750 | 116.500 | 321.250 | (4.000) | 64% | 61% |
| Total — 15 articole | 3.849.250 | 126.750 | 3.976.000 | 3.705.500 | 3.270.250 | 666.750 | 3.937.000 | 39.000 | 83% | 82% |
Toate sumele sunt în lei. Rândurile se desfac spre subcontractele, comenzile și situațiile de plată din spatele cifrelor de contractat și de cost real. „Contractat" pe fiecare rând este suma contractelor listate în el; „cost la zi" este suma situațiilor și costurilor directe înregistrate pe el.
Polițe de asigurare ale subcontractorilor pe acest șantier: 22 firme sub contract, 2 cu poliță expirată sau pe expirare.